Deň Zeme 2019
zverejnené: 2019-03-21
Turistický oddiel Hrdoš OŠK Švošov v spolupráci s obecným úradom Vás pozýva na tohtoročný Deň Zeme a zároveň prosí o spoluprácu a zúčastnenie sa tejto obecnej brigády.
Stretnutie všetkých brigádnikov bude v túto sobotu, t.j. 23. 3. 2019 o 9:00 hod. na školskom ihrisku vo Švošove.
So sebou si treba doniesť dobrú náladu a chuť do práce. Počas brigády bude zabezpečené občerstvenie a po brigáde varená klobáska, pivo a čaj.
Tešíme sa na vašu účasť a účasť aj ďalších príslušníkov vašej rodiny.
Vopred Ďakujeme ;-)
Mudr. Imreová neordinuje
zverejnené: 2019-03-01
Obvodná doktorka, Mudr. Imreová oznamuje, že v dňoch 4.- 5. marca sa v ambulancii v Ľubochni neordinuje. Zatupovať ju bude Mudr. Rázgová v obci Likavka.
Švošovská zabíjačka 2018
zverejnené: 2018-11-26
Dobrovoľný hasičský zbor Švošov Vás srdečne pozýva na tohtoročnú Švošovskú zabíjačku, ktorá sa uskutoční už v túto sobotu so začiatkom o 9:00 hod. na parkovisku pri kultúrnom dome vo Švošove. Tento rok si pre nás hasiči pripravili novinky vo forme dedinských súťaží, nové špeciality a samozrejmosťou bude bohatý bufet a tradičné zabíjačkové výrobky. Nebudú chýbať čerstvé domáce jaternice, grilované špeciality a obarová zabíjačková polievka. Počas celej akcie nás bude sprevádzať hudobnou produkciou DJ Peťo a popri modernej hudbe si spoločne zaspievame na ľudovú nôtu.
Tešíme sa na vašu hojnú účasť.
Katarínska zábava
zverejnené: 2018-11-21
Stolnotenisový oddiel OŠK Švošov Vás stdečne pozýva na tradičnú Katarínsku zábavu, ktorá sa uskutoční už v túto sobotu o 20:00 hod. v kultúrnom dome vo Švošove.
Zo sebou si doneste dobrú náladu a chuť zabaviť sa.
Tešíme sa na Vás !!!
Odstávka pitnej vody
zverejnené: 2018-11-19
Vodárenská spoločnosť Ružomberok oznamuje občanom, že počas tohto a možno aj budúceho týždňa bude odstávka dodávky pitnej vody z dôvodu nízkej hladiny pitnej vody vo vodojemoch. Od dnes bude odstavená časť našej obce a to ul. Nad Brehmi, Lániky a Nad stráňami v čase od 23:00 do 04:30. V prípade nízkeho efektu budú odstavené aj ďalšie časti obce. Prosíme všetkých občanov, aby šetrili pitnou vodou, aby sme vedeli zabezpečiť čo najlepšie dodávku pitnej vody. Za porozumenie ďakujeme.
Detská ambulancia v Ľubochni
zverejnené: 2018-10-26
DŇA 26.10.2018 SA V DETSKEJ AMBULANCII ORDINUJE LEN DO 10.00.
Vývoz TKO
zverejnené: 2018-10-25
Technicke sluzby oznamuju, ze od zajtra 26.10.2018 bude v nasej obci prebiehat vyvoz komunalneho odpadu kazdy tyzden v piatok.
Venujte 2% zo svojej dane
zverejnené: 2018-02-01
Prosíme všetkých zárobkovo činných, ktorí v roku 2017 odpracovali celý rok, aby nám poukázali 2% z ich dane .
V prípade dobrovoľníckej činnosti prosím vyplňte aj druhé tlačivo a venujete nám 3%.
Tlačivá prosím doniesť Anne Roštekovej Zicovej, alebo predsedovi DHZ Ľubomírovi Pukajovi, prípadne poštou na obecný úrad vo Švošove.

Za porozumenie a spoluprácu vopred ďakujeme. Tieto peniaze použijeme na rekonštrukciu požiarnej zbrojnice vo Švošove a na nákup hokejbalovej výstroje.

Nová kosačka CUBE CADET XT2
zverejnené: 2017-07-18
Toto je naša nová kosačka CUBE CADET XT2, ktorú bude používať futbalový oddiel OŠK Švošov.

Ďakujeme všetkým za hlasovanie pre náš projekt.

Ďakujeme !
Nová kosačka pre OŠK Švošov
zverejnené: 2017-06-06
Prosím zahlasujte za náš projekt v ktorom máme v pláne zakúpiť novú kosačku pre OŠK Švošov. Hlasuje sa do 16.6. tak zahlasujte zo všetkých vašich mobilných čísiel a pošlite to svojim priateľom.
Ďakujeme!
Veľkonočná zábava vo Švošove
zverejnené: 2017-04-06
Futbalový oddiel obecného športového klubu vo Švošove vás pozýva na tradičnú veľkonočnú zábavu, ktorá sa bude konať na Veľkonočnú Nedeľu so začiatkom o 20:00 hod. v kultúrnom dome vo Švošove. Príďte sa zabaviť a zatancovať si. Tešíme sa na Vás!
Hokejbalový deň juniorov
zverejnené: 2017-02-28
Hokejbalový oddiel OŠK Švošov pozýva Vás a hlavne vaše deti na hokejbalový turnaj, ktorý je určený pre deti a juniorov z obce Švošov. Hokejbalový deň sa uskutoční ako každý rok v posledný deň jarných prázdnin, čiže v tento piatok t.j. 3.3.2017 o 10:00 hod. na hokejbalovom štadióne OŠK Švošov. Pre deti a rodičov bude pripravený chutný guláš, čaj, sladkosti a počas tohto športového dňa budú pre deti organizované hokejbalové súťaže odmenené vecnými cenami. Príďte povzbudiť svojich juniorov pri hraní hokejbalu. Tešíme sa na vašu účasť!
Švošovská Bursa a Bursovnícka zábava
zverejnené: 2017-02-22
Obec Švošov v spolupráci s DHZ Švošov a MOS Švošov Vás srdečne pozýva na tradičnú Švošovskú BURSU a Bursovnícku zábavu, ktorá sa uskutoční už v túto Sobotu t.j. 25.2.2017. Bursa začína ráno o 9:00 hod. od kultúrneho domu a Bursovnícka zábava nasleduje večer o 20:00 hod. v kultúrnom dome vo Švošove. Novinkou usporiadateľov je voľný vstup pre obyvateľov Švošova, ostatní hostia majú vstup na zábavu za 2€. Počas zábavy sa bude predávať tombola, otvorený bude bohatý bufet a o hudbu sa postará DJ PALO. Hasiči si pripravili aj spomienku na staré časy v podobe čokoládového tanca a nebude chýbať ani súťaž o najlepšiu a najkrajšiu masku. Príďte sa zabaviť pri príležitosti ukončenia tohtoročného fašiangu.
Detský karneval
zverejnené: 2017-02-07
Miestna organizácia Slovenského červeného kríža vo Švošove Vás srdečne pozýva na Detský karneval. Začiatok karnevalu je naplánovaný na Sobotu 11.2.2017 o 14: 00 hod. v kultúrnom dome vo Švošove. Tejto milej akcie sa môžu zúčastniť nie len deti zo Švošova, ale aj z celého okresu Ružomberok. Vstupné pre deti je 0,5€ a pre dospelých 1€. Všetky masky budú vyhodnotené a najkrajšie masky dostanú vecné ceny. Pozývame aj rodičov a starých rodičov, aby sa prišli pozrieť na svoje ratolesti v maskách. O program sa postarajú členky červeného kríža, počas karnevalu sa budú predávať chutné párky, cukrová vata, bude otvorený bufet, a o skvelú zábavu sa postará DJ Peťo. Po karnevale bude nasledovať po dohode s organizátormi DISCO zábava pre mládež. Príďte sa zabaviť a podporiť takto červený kríž vo Švošove. Tešíme sa na vašu účasť!
Nočný výstup na Hrdoš
zverejnené: 2017-02-02
Turistický oddiel OŠK Švošov Vás srdečne pozýva na nočný výstup na Hrdoš, ktorý sa bude konať už budúci piatok t.j 10.2.2017 so začiatkom o 18:00 hod., kedy sa stretneme pred informačnou tabuľou Švošovského turisticko-náučného chodníka pri cintoríne. Tento výstup je naplánovaný podľa Lunárneho kalendára, kedy presne v noci z piatka na sobotu bude úplný spln mesiaca, takže pri priaznivom počasí budeme mať možnosť pozorovať okolie Švošova v mesačnom svite. Pochod bude začínať cez prvý úsek náučného chodníka, ďalej cez hrebeň pohoria Havran, prechodom cez sedlo pod Ostrým (Hrdošom) a následným výstupom na Hrdoš. Na vrchole sa dohodneme, či ideme zostúpať priamo do dediny, alebo sa zastavíme ešte pri turistickej chate BENY s následným zostupom do Švošova. Tešíme sa na vašu účasť.
Karneval na klzisku
zverejnené: 2017-01-13
Zajtra po hokejovom zápase na klzisku u Roštekovcov organizujeme karneval na klzisku, počas ktorého bude fotenie masiek a vyhodnotenie najkrajšej masky karnevalu. Všetci účastníci musia prísť v maskách a samozrejme musia korčuľovať. Tešíme sa na veľkú účasť.
Winter classic Švošington D.C. 2017
zverejnené: 2017-01-13
Už zajtra sa uskutoční hokejový zápas hviezd zo Švošova, ktorý začína o 11:00 hod. na zimnom štadióne ZICO ARENA. Príďte povzbudiť svojich známych.
Švošovská kvapka krvi
zverejnené: 2017-01-10
Už v tento štvrtok 12.1.2017 bude na obecnom úrade darovanie krvi. Začiatok je o 8:00 hod. Príďte darovať túto najcennejšiu tekutinu na svete.
Tešíme sa na vašu účasť!